Ultrasonik Burun Estetiği (Piezo Cerrahisi)

ultrasonik burun estetiği

Ultrasonik burun estetiği bir diğer deyişle Piezo cerrahisi, burun estetiği ameliyatında kullanılan ultrasonik cihazla yapılan burun estetiği ameliyatıdır.

Bir diğer deyişle ultrasonik rinoplasti burun kemiği şekillendirme konusunda klasik ve zor yöntemlerin aksine zarif ve kontrollü bir yöntemdir. Klasik eski yöntem; burun kemiği şekillendirilirken çekiç, keski ve motor sistemlerin kullanılması esasına dayanıyor. Bu işlemler operasyon sonrası hastanın şişlik, ödem ve morluk gibi şikayetleri uzun süre ve şiddetli bir şekilde yaşamasına sebep oluyordu.

İlerleyen teknoloji sayesinde burun ameliyatlarında kullandığımız ultrasonik cihaz, titreşim ve ses dalgalarıyla çalışmaktadır. Özel uçları sayesinde kemiğe istenilen şekil kolaylıkla verilebiliyor. Ultrasonik burun estetiği henüz az bilinen ve yeni yeni kullanılmaya başlanan bir teknik olarak Amerika’da FDA onayı almış son derece güvenli bir teknolojidir.

Ultrasonik Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

ultrasonik cihaz

Yanda fotoğrafı bulunan cihaz; Ultrasonik kemik aspiratörü, kemikleri alma veya şekillendirmede çevredeki zarlara, sinirlere, damarlara, kemik hücrelerine ve dokuya zarar vermeyen ses dalgalarını kullanmaktadır. Bu cihazlar, cerrahların minimal bozuklukları, asimetrileri düzeltmelerine yardımcı olmaktadır.

Cihazdaki özel uçlar ince olduğu için dokulara zarar vermemekte, bu sayede şişlik, morluk ve ödem gibi ameliyat sonrası yaşanılan şikayetler yok denebilecek kadar en aza indirilmektedir. En önemli avantajı dokulara zarar vermemesidir. Bununla birlikte kesilerin daha kontrollü ve zarif olmasına bağlı olarak alınan sonuçlar hastaların yüzünü güldürmektedir. Çünkü ince ve detaylı bir şekilde, hatta kalemle çizilmiş gibi istenilen şekil verilebilmekte, ince ve doğal hatlar elde edilebilmektedir.

Ultrasonik burun estetiğinde kullanılan cerrahi yönteme Piezo cerrahisi denilmektedir.

Piezo Cerrahisi Avantajları

  • Morluk, şişlik ve ödem gibi şikayetler yok denecek kadar azalıyor.
  • Burun ucu ve burun sırtı daha zarif hatlara sahip oluyor.
  • Kontrol dışı kemik kırıkları oluşmuyor.
  • Ameliyat sonrası iyileşme daha çabuk gerçekleşiyor.
  • Milimetrik hesaplamalarla istenilen şekil kolaylıklar verilebiliyor, bu sayede sonuçlar daha tatminkar oluyor.

İzmir Ultrasonik Burun Estetiği

İzmir ultrasonik burun estetik ameliyatı denildiğinde akla ilk gelen ve son teknolojileri yakından takip eden Op. Dr. Deniz YAZICI uyguladığı başarılı piezo cerrahi operasyonları ile hastalarının yüzünü güldüren başarılı sonuçlara imzasını atmaktadır.

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için  
https://www.drdenizyazici.com/burun-estetigi/ sayfasına da göz atabilirsiniz.

Burun estetiği operasyonları örneklerini görmek için after/before fotoğraflarına bakmanızı öneriyoruz. Hastalarımızın memnuniyeti ve mutluluğundan her daim bizler de mutluluk duyuyoruz.

Op. Dr. Deniz Yazıcı Kliniği
Ultrasonik Burun Estetiği
Değerlendirme
5 based on 1 votes
Hizmetimiz
Ultrasonik Burun Estetiği
Hekim
Op. Dr. Deniz YAZICI,
Mansuroğlu Mh. Ankara Cd. Yanyolu No:47 Mavi Plaza K:3 Ofis:309 ,Bayraklı/İzmir,Diğer Şubemiz: Şişli/İstanbul- Telephone No.0553 947 71 10
Kategori
Estetik Cerrahi
Açıklama
Ultrasonik burun estetiği bir diğer deyişle Piezo cerrahisi burun estetiği ameliyatı için kullanılan ultrasonik cihazla yapılan burun estetiği ameliyatıdır.