Kepçe Kulak Estetiği

kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği, bir diğer deyişle otoplasti ile kulaklarınızı yeniden şekillendiriyor ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlıyoruz.

Kulak estetiği denildiğinde akla ilk gelen kulak problemi kepçe kulak deformitesidir. Kepçe kulak öne doğru kıvrımlanması nedeniyle normalden büyükmüş algısı yaratır. Ancak çoğunlukla kulak büyüklüğü normaldir.

Kepçe Kulakta Anatomik Problemler Nelerdir?

Kulaklarımız çocuk yaşlarda gelişimini büyük ölçüde tamamlar. Bu nedenle erişkin yaşlardakine yakın bir büyüklüğe erişir. Bu da kepçe kulak problemi olan bir çocuğun kulaklarının normalden büyük görünmesine sebep olur.

Kepçe kulak görüntüsünü oluşturan temel anatomik sorun; baş ile kulağın arasındaki açının normalden geniş olmasıdır. Kıvrımlar oluşmamışsa ve kulak dümdüz ütülenmiş gibi duruyorsa bu da anatomik bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Diğer estetiklerden farklı olarak kepçe kulak estetik operasyonunun çocukken yapılmasını öneriyoruz. Kepçe kulak problemi olan çocuğun özellikle ilkokula başlamadan önce bu operasyonu geçirmesi okul arkadaşlarının arasında alay konusu olmasının da önüne geçmektedir. Çünkü ilkokul çağlarındaki çocuklar bu tür konular nedeniyle ciddi bir özgüven eksikliği yaşayabilmekte, hatta bu durum okuldan, eğitimden uzaklaşmasına ve derslerde başarısızlığa sebep olabilmektedir.

Bu konuda önemli olan çocuğun da bu ameliyatı istiyor olmasıdır. Anne babaların bu konuda duyarlı olması çok önemlidir. Çocuk hastalarımızla bu konuda birebir görüşüp ameliyat sonrası hafif ağrı yaşayabileceğini vb. konuları aktarıyoruz. Ameliyata istekli olmayan bir çocuğu anne babanın bu konuda zorlamaması, gerekirse biraz daha yaşının büyümesini beklemek gerekebiliyor.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

  • Duruma göre hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.
  • Ameliyat sonrası birkaç gün ağrı ve sızı oluşabilir. Ağızdan alınan ağrı kesiciler ile ağrı hafifletilebilir.
  • Bir gün sonrasında saç bandı takılmasını ve 3 hafta saç bandının kullanılmasını öneriyoruz.
  • İlk hafta saç kurutma makinesinin kullanılmaması gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrasında iz yaklaşık 6 ay içerisinde yok denecek kadar azalır. Kesi işlemi kulağın arka tarafında olması nedeni ile görünmemektedir.

Op. Dr. Deniz Yazıcı Kliniği
Kepçe Kulak Estetiği
Değerlendirme
3 based on 2 votes
Hizmetimiz
Kepçe Kulak Estetiği
Hekim
Op. Dr. Deniz YAZICI,
Mansuroğlu Mh. Ankara Cd. Yanyolu No:47 Mavi Plaza K:3 Ofis:309 ,Bayraklı/İzmir- Telephone No.0553 947 71 10
Kategori
Estetik Cerrahi
Açıklama
Kepçe kulak estetiği, bir diğer deyişle otoplasti ile kulaklarınızı yeniden şekillendiriyor ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlıyoruz.