Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi, çenenin normalden küçük ya da büyük olması, çene çıkıklığı ve çene eklemleri ile ilgili problemlerin giderilmesi için uygulanmaktadır.

İnsanların genel yüz estetiğini bozan şekil bozuklukları çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Çene yüz uyumu da estetik görünüm için önemli bir kriterdir.  Hedefte güzel yüz oluşturmak varsa çene hiç bir zaman değerlendirme dışı bırakılamaz. 

Çene ile ilgili gelişimsel bozukluklar çeşitlidir. Alt ve üst çene uyumsuzluğu ile beraber eşlik ettiği hastalıkları çene çerrahisi  ve diş hekimliği fakültesinde tedavi edilmesi daha uygundur.

Çene cerrahisi kliniğimiz içerisinde çene estetiği kapsamında; çene protezleri ve çene yontma (törpüleme) işlemleri uygulanmaktadır.

Genel olarak çenede öne ve yanlara doğru olan fazlalıkların ortadan kaldırılması için en etkili, yöntem çene törpüleme operasyonları olarak bilinmektedir.

Bir diğer çene estetiği çeşidi ise çene protezleridir. Uygulaması kolay ve sonuçları yüz güldürücü operasyonlardır.

Bu iki çene estetiği operasyon uygulamasını kliniğimizde güvenle uygulamaktayız. Ayrıca bu operasyonlar burun estetiği operasyonlarıyla beraber planlanıp kombine olarak yapılabilmektedir.