Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği, estetik operasyonlarının en önemlisidir. Yüz sadece burundan ibaret değildir. Dolayısıyla her burun şekli her yüz tipine uygun olmayacaktır. Burun estetiğinin doğal görünümde olması için yüz tipine uygun olması çok önemlidir. Doğal görünümlü burun estetiği söz konusu olduğunda yüzde bir ahenk yakalanabilir.

En doğal buruna sahip olmak için bu konuda uzman bir hekimden yüz yapısı ve burun problemleri üzerine detaylı analizler istemelisiniz. Bu konu son derece önemlidir. Çünkü burun ameliyatlarından sonra hasta memnuniyetini ve burun estetik ameliyatının başarısını etkileyen en önemli faktör ameliyat öncesi planlamadır. Kişinin yüz hatları, cilt kalitesi, kalınlığı ve ameliyattan önce nefes alma sorununa yönelik problemler plana dahil edilmelidir. Bu işlemler uygun planlanıp uygulandığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir buruna kavuşabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinde, operasyon öncesi fotoğraflarla, burun sırtı değerlendirilir ve burun ucunun olması gereken yer tespit edilir. Eğer kemerli bir burun ise bu bölgedeki kemik çıkıntının Piezzo cerrahisi ile yontulması yapılır.  Geniş burunlu hastalarda burun genişliği daraltılır. Burunun sırtı ile burun ucu arasındaki ilişki hastanın cinsiyetini de göz önünde tutularak şekil verilir. Erkeklerde geçiş düz ya da düze yakın olması planlanır. Burun ucu fazla kaldırılmaz. Kadınlarda ise bir miktar Supratip açı verilir. (Burun topunun arkası) Kadınlarda burun ucunun sırttan daha yukarıda yani kalkık görünmesini sağlar.

Yanlış planlanan burun ucunun kalkıklığı burun sırtını yeteri kadar indirmeden Nasolabial açıyı aşırı arttırarak yapılırsa o zaman halk arasında ‘domuz burnu’ görüntüsü denilen burun deliklerinin karşıdan bakıldığında görünmesine neden olarak estetik olarak kötü bir görüntü oluşturur.  Burun sırtının aşırı indirilmesi ise daha farklı problemlere yol açmaktadır.  Burun kanatları çok geniş olan hastaların kanatları daraltılabilir. Aynı şekilde burun delikleri çok büyükse de küçültülebilir. Tüm bu girişimler esnasında hava yoluna da müdahale ederek, mevcut olan nefes alma problemi de çözülebilir. Özelikle burunda nefes problemi varsa KBB ihtisasından sonra burun estetiğinde branşlaşmış hekimleri öneririz.

Burun Estetik Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği sanatı hastalarımızla ömür boyu iletişimde olacağımız bir süreçtir. İyi yapılmış bir burun operasyonunu bile 5-10 yılda bir görmek ve kontrol etmek gerekmektedir. Uzun dönem sonuçlarını çok önemsiyoruz ve yaptığımız tüm burunları 30 40 yıllık sonuçlarını takip etmeyi planlıyoruz.

Yüzünüzün ortasını ve tüm algısını teslim ettiğiniz hekimi iyi seçmelisiniz.

Unutmayın Burun değişir Yüz değişir ve en son İnsan değişir.

Alanında uzman bir hekimin yaptığı başarılı geçen bir burun ameliyatı sonrasında;

  • Yara izi oluşmaz.
  • Ultrasonik cihaz sayesinde şişlik ve morluk asgari düzeyde olur.
  • Ameliyat sonrası şişlik, ödem gibi şikayetler genellikle 1 haftada geçmeye ve iyileşmeye başlar.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda ve Ne Zaman Yapılır?

Burun estetiği hem estetik yani görsel açıdan hem de sağlık bakımından problemleri ortadan kaldırmak için yapılabilir. Ayrıca travmalara bağlı olarak oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek için de yapılan bir estetik operasyondur.

Burun estetiğinde yaş sınırı yoktur. Ancak kas iskelet sisteminin yeterli düzeyde gelişmiş olması gerekir. Dolayısıyla çocuklarda burun estetiği yapılmamaktadır. Burun estetiğinin aksine kepçe kulak estetiği çocukların psikolojik olarak çöküntü yaşamaması için küçük yaşlarda yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Doktoru Nasıl Seçilmelidir?

KBB alanında ihtisasını yaparak estetik cerrahide uzmanlaşmış hekimleri tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü burun estetiğinde önemli olan yalnızca estetik görünüm değil, fonksiyonel (nefes alma zorluğu, sinüzit vb. gibi) işlemler de önemlidir. Aynı zamanda burun estetiğini yapacak olan hekimin estetik cerrahi alanında da uzmanlaşmış olması gerekir. Bu iki alanda birden uzmanlığını ortaya koyabilen hekimleri tercih etmelisiniz.

Seçeceğiniz hekimin ameliyat öncesi size gerekli tüm bilgileri vermeli, ameliyat planlamasına sizi de dahil etmelidir. Yüz şeklinizi analiz ederek, burnun işlevsel yapısı ile ilgili sorunları tespit ederek en uygun burun estetik ameliyatı için sizinle iletişimde olmalı ve kararları sizinle birlikte almalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı fiyatları birçok kişi tarafından en çok merak edilen ve en çok sorulan sorulardan birisidir. Burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere göre, ilk mi ikinci ameliyat mı olduğuna göre vs. değişiklik göstermektedir.

Burun estetiği bazen ameliyatsız olabilmektedir. Bazı hastalarda cerrahi müdahale gerekmeyebilir ya da burun ucu estetiği gibi küçük bir operasyon yeterli olabilir. Burun dolgusu da yeterli görülebilir.

Ayrıca burun estetiği operasyonu sırasında burun fonksiyonu ile ilgili yapılması gereken işlemler de önemlidir.

İzmir Burun Estetiği

İzmir burun estetiği denildiğinde akla ilk gelen kliniklerden biri olarak biz tüm şehirlerden ve hatta diğer ülkelerden bizi tercih eden hastalarımıza teşekkür ederiz.

İzmir’de burun estetik ameliyatı için en kısa zamanda kliniğimize sizleri davet ediyoruz.

Biz tüm meslek hayatımızda âşık olduğumuz Burun estetiği sanatını daha ileri taşımak ve daha yeni teknikleri geliştirmek amacındayız.  Ameliyat ettiğimiz her hasta ömür boyu iletişimde olacağımız dostlarımız olacaktır. Tüm hastalarımızı memnun etmek bizim için çok önemlidir.                          

Sizi bizi tanımaya, bize güvenmeye ve hayalinizdeki buruna kavuşmak için harekete geçmeye davet ediyoruz.

Burun estetiği ile ilgili after/before fotoğraflarımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca tüm fotoğraflarımızı incelemek, çeşitli duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak ve bizi sosyal medyada da takip etmek isterseniz sizleri facebook ve instagram sayfalarımıza bekliyoruz.

Op. Dr. Deniz Yazıcı Kliniği
Burun Estetiği
Değerlendirme
5 based on 1 votes
Hizmetimiz
Burun Estetiği
Hekim
Op. Dr. Deniz YAZICI,
Mansuroğlu Mh. Ankara Cd. Yanyolu No:47 Mavi Plaza K:3 Ofis:309 ,Bayraklı/İzmir,Diğer Şubemiz: Şişli/İstanbul- Telephone No.0553 947 71 10
Kategori
Estetik Cerrahi
Açıklama
Burun estetiği, yüz şekline uygun ve doğal bir görünümde olmalıdır. Doğal burun estetiği ameliyatlı ya da ameliyatsız yapılabilmektedir. Burun estetiğinin başarılı olabilmesi için işinde uzman ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması çok önemlidir.