Burun Estetiği ile ilgili Doğru Bilinen 5 Yanlış

Burun estetiği ile ilgili halk arasında yaygın bazı inanışlar aslında doğru değil. Biz de burun estetiği ile ilgili sıklıkla doğru zannedilen 5 yanlış inanışı bu yazımızda açıklamak istedik.

1. Burun Estetiği Basit Bir Ameliyattır

Burun estetiği ameliyatı hayati risk taşımasa da basit bir ameliyat değildir. Oldukça zor ve karmaşık bir ameliyattır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı yapacak olan doktorun bu işte uzman olduğundan emin olmalısınız. Ameliyatı yapacak olan hekim burun anatomisine hakim olmalı, bununla beraber plastik cerrahide de uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

2. Her Plastik Cerrah ve her KBB Doktoru Burun Estetiği Ameliyatı Yapabilir

Bu da oldukça yanlış bir inanıştır. KBB uzmanı olan doktorlar plastik cerrahide uzman değilse yalnızca burun fonksiyonları ameliyatlarında başarılı olabilmektedir. Aynı şekilde yalnızca plastik cerrahide uzman olan ancak burun anatomisine hakim olmayan bir cerrah da burun estetiği ameliyatında burun fonksiyonları açısından istenen sonuçları sağlayamayabilir.

3. Burun Estetiği Yaptırırsam Burnum Doğal Görünmeyecek!

Bu inanışın aksine doğal burun estetiği mümkündür. Burun estetiğinin amacı yapay bir görünüm kazandırmak değildir. Doğallıktan uzak bir görünümü elbette çoğu kişi istemez. Usta ellerde yüz şeklinize en uygun olabilecek ve oldukça doğal görünebilecek bir burna kavuşabilirsiniz. İstenmeyen sonuçları önlemek için hekim ile iletişimi doğru kurmanız, tam olarak istediğinizi hekime anlatmanız ve operasyon önce planlamaya dahil olmanız çok önemlidir.

4. Rinoplasti Ağrılı Bir Operasyondur

Eskiden rinoplasti ağrılı bir ameliyattı. Ameliyat sonrasında tampon uygulaması, morluk, şişlik ve ödem gibi zorlu bir süreç yaşanıyordu. Ancak yeni nesil burun estetiği sayesinde bu günler geride kaldı diyebiliriz. Ultrasonik rinoplasti bir diğer deyişle Piezo cerrahisi burun dokusuna zarar vermeden nazik dokunuşlarla yapılabilen bir operasyondur. Hastalarımızın birçoğu ameliyat sonrasında ağrı duymadığı ya da hafif ağrılarla kısa sürede iyileşmeleri nedeniyle şaşkınlık duyduklarını ifade ediyorlar.

5. İstediğim Her Burun Şeklini Seçebilirim

Burun estetiği ile burnunuzun istediğiniz her şekilde dizayn edilebileceği anlamına gelmemektedir. Bu nedenle beğendiğiniz bir burun fotoğrafını gösterip tam olarak bu şekilde olsun istiyorum deseniz bile sonuç sizi memnun etmeyecektir. Bunun sebepleri ise hem yüz tipinin hem de burun yapısının herkeste farklı olmasıdır.

Çok beğenilen bir burun bir başka yüzde çok kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Her burun ve her yüz birbirinden eşsizdir. Bu nedenle yüz tipinize uygun olacak şekilde burun estetiği yapılmalıdır.

Biz detaylı analizler yaparak her hastamız için ayrı bir ameliyat planı tasarlıyoruz. Hastamıza yakışabilecek, doğal durabilecek en iyi burnu tasarlayıp sonuca en yakın görünümü ve planlarımızı hastalarımızla paylaşıyoruz. Bu noktada hastalarımızın beklentilerini değerlendirerek istenilen sonuca en yakın burun tasarımı için ortak noktada buluşuyoruz.

Özet
Burun Estetiği ile ilgili Doğru Bilinen 5 Yanlış
Konu
Burun Estetiği ile ilgili Doğru Bilinen 5 Yanlış
Açıklama
Burun estetiği ile ilgili bildikleriniz gerçekten doğru mu? Burun estetiği ile ilgili yanlış inanışları, doğru bilinen yanlışları sizler için derledik.
Yazar
Yayıncı
Op. Dr. Deniz YAZICI
Logo